تعین کارشناسی و تعین قیمت برای تعمیرات جزیی و متوسط و بزرگ در کوتاه ترین زمان ممکن توسط کارشناس متخصص.

تمامی همکاران این مجموعه دارای بیمه مسولیت و حوادث و همچنین گواهی انجام کار میباشند

خدمات نصب کاشی، سرامیک، سنگ و همچنین تعمیرات و بازسازی انباری، سرویس بهداشتی و آشپزخانه با تعرفه مناسب

دو دهه فعالیت درنصب انواع کاشی وسرامیک واجرای بنایی داخلی ساختمان اعم از بازسازی و تغییرات داخلی منازل مسکونی

آمادگی اجرای و نصب در تمام نقاط تهران وحومه برای تعمیرات جزیی (در حد چند ساعت) + کار های متوسط (در حد چند روز) و کارهای بزرگ مطابق با زمانبندی شما جهت بازدید و اجرا.

تعمیرات جزیی به تعمیراتی گفته میشود که اجرای آن کمتر از یک روز زمان میبرد. در این گونه موارد ابتدا مشاوره تلفنی صورت میپذیرد و در صورت لزوم کارشناسی انجام میگردد

با خیال راحت تعمیرات جزیی و بازسازی خود را به ما بسپارید. شماره تماس 44260208

نصاب کاشی

کاشی کار

کاشی کار‌ حرفه‌ای برای نصب کاشی و سرامیک در فضاهایی مثل بین کابینت، سرویس‌ بهداشتی همچنین فضاهای بیرونی مثل پارکینگ و حیاط و تراس فعالیت خود را در ساختمان شما اغاز میکند.

گاهی کاشی کار با نصب کاشی با نصب سرامیک به کار خود پایان میدهد یا کاشی کار بعد از نصب روشویی جدید و به منظور پوشاندن ظاهر نامناسب بوجود آمده پس از بنایی یا لوله‌کشی عملیات خود را پایان میدهد. در برخی موارد بعد از اتمام فعالیت نصاب کاشی صاحب خانه دست به عملیات بازسازی دیگری هم میزند که در این موارد نکات زیر ضروری است رعایت گردد همچنین همکاران مجموعه یاور میتواند مشاور شما و در صورت نیاز با نظر شما بازسازی را اجرا کنند

پیشنهاد میگردد قبل از خرید کاشی یا سرامیک با نصاب کاشی یا کاشی کار خود هماهنگی لازم راانجام دهید ممکن است نکته ای از جمله ابعاد کاشی و نوع کاشی کف و غیره که از دید شما پنهان مانده باشد و تاثیر بسزایی در اجرای کار شما داشته باشد.

در مقاله زیر سعی داریم شما را به عنوان صاحبخانه و تحویل گیرنده کار با فرایند غیره تخصصی کاشی و کاشی کاری بر اساس سرفصل زیر اشنا کنیم

نکات مهم برای کاشی کاری

آنچه باید قبل از کاشی کاری بدانید

تفاوت کاشی و سرامیک

 • کاشی : قطعه سفالی که لعاب و قسمت رویی آن را ماده‌ای شیشه‌ای تشکیل می‌دهد.
 • سرامیک : قطعه سفالی که لعاب و قسمت رویی آن را ماده‌ای سرامیکی تشکیل می‌دهد. اصطلاح درست آن کاشی سرامیکی است اما در بازار به آن سرامیک گفته میشود.

کاشی به دلیل ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتر در بدنه کار میشود و به هیچ وجه از آن برای کف استفاده نمیشود
سرامیک به دلیل پرس سنگین تر و سطح استحکام بالا در کف کار میشود البته برای دیوار هم قابل استفاده است
کاشی در اندازه بزرگ، زیباتر و گرانترند، و برای سرویسهای بهداشتی بزرگ مناسب میباشد.بکار بردن کاشی بزرگ در سرویس های کوچک یا مکان های پر لبه باعث کوچکتر نشان داده شدن آن محل میگردد
کاشی های با رنگ روشن، سرویس بهداشتی و فضا های بسته شما را بزرگتر نشان می دهد و همچنینی کاشی رنگ تیره فضای شما را کوچکتر نشان میدهد.

مراحل اجرا کار

 • کاشی کاری بعد از ایزولاسیون (به معنی پوشاندن سطح پشت بام ها ، دیوار و کف زمین از جمله قیر و گونی و ایزوگام) انجام گیرد.
 • کاشی کاری ساختمان باید قبل از فرایند سفیدکاری و نقاشی صورت گیرد

کاشی کف پس از اجرای گچ سفید و سقف کاذب انجام می‌شود تا در اثر جابجا کردن ابزار و وسایل گچ کاری و اجرای سقف، به سرامیک‌های کف آسیب نرسد.

طرح اجرای کاشی کاری

 • چیدمان آسیاب بادی کاشی و سرامیک
  نوار کاشی
 • چیدمان قطری و مورب کاشی و سرامیک
  نوار کاشی
 • چیدمان آجری کاشی و سرامیک
  چیدمان اجری کاشی

کاشی کف پس از اجرای گچ سفید و سقف کاذب انجام می‌شود تا در اثر جابجا کردن ابزار و وسایل گچ کاری و اجرای سقف، به سرامیک‌های کف آسیب نرسد.

رنگ کاشی را مطابق با مبلمان انتخاب نکنید

در حالی که این ممکن است خیلی روشن به نظر برسد اما بسیاری از صاحب خانه ها موقع نصب کاشی به این فکرنمی کنند که مبلمان، رنگ دیوار و تمام این موارد موقت هستند و رنگ کاشی دائمی است، بنابراین طراحی کاشی را متناسب با مبلمان که موقتی است، طراحی نکنید. در انتخاب کاشی کار دقت کنید شایداین توصیه‌ جدی گررفته نشوداما اگر به طور مثال شیب محل نصب اصولی نباشد و یا عایق‌بندی سطوح درست اجرا نشود 6 ماه بعد باید دو برابر هزینه کنید که آن را تخریب و یک بار دیگر با یک کاشی کار با تجربه تر نصب کاشی را انجام دهید و احتمالا هزینه سنگین‌تری به شما تحمیل خواهد شد. بیشتر کاشی کاران برای نصب کاشی و نصب سرامیک قیمت اعلامی خود را بر اساس متراژ کار برآورد می‌کنند یا در مواردی هزینه بر اساس روز مزد محاسیه میکنند که پارامتر های دیگری از جمله زیرسازی و اینکه اصولا کار کجا انجام‌می‌شود تاثیر دارد. با توجه به این موارد سفارش نصب کاشی و سرامیک توسط کاشی کار در مجموعه یاور ابتدا کارشناسی و قیمت به شما جهت تصمیم گیری خواهد بود تا جایی که هزینه تان اجازه می دهد سعی کنید بهترین نوعی کاشی یا کاشی سرامیکی را بخرید. البته این موضوع فروشندگان کاشی را خوشحال خواهد کرد اما از کاشی های بی کیفیت فقط در بخش هایی که دیده نمی شوند استفاده کنید. هیچ چیز مثل یک کاشی بد کیفیت فضا را از ریخت نمی اندازد.

چه میزان کاشی باید تهیه نمود؟

برای محاسبه مقدار کاشی مورد نیاز برای پوشش یک سطح باید علاوه بر مساحت کار به روش نصب کاشی و همچنین چیدمان و آرایش کاشی ها دقت فراوان نمود به عنوان نمونه اگر در چیدمان کاشی کاری از بندهای بزرگ استفاده خواهید کرد ،مساحت این بندها می تواند در مقدار کاشی مورد نیاز تاثیرگذار باشد .همچنین به خاطر داشته باشید که حتی در بهترین دسته بندی و سورتینگ کاشی ممکن است درصد کمی خطای کیفی مشاهده شود ،لذا اگر زیبایی سطح مورد کار حساس است پیشنهاد می کنیم حداکثر تا ۵% بیشتر از متراژ کل برای اینکه انتخاب بهترین قطعات کاشی برای شما ممکن باشد در نظر بگیرید،البته این موضوع کاملا بستگی به حساسیت شما دارد،همچنین چیدمان کاشی می تواند پرت و ضایعات ایجادنماید که این مقدار را هم باید در برآوردتان منظور نمایید ،مثلا نصب کاشی به شکل های شطرنجی ،اریب ویا دوطرحی ویا متن وحاشیه پرت بیشتری نسبت به مدل چیدمان ساده دارد.لذا توصیه می شود به طور کلی بسته به شرایط طرح و فضا وزیبایی که انتظار دارید ۵%الی ۱۰% متراژ کل کاشی را بیشتر در نظر بگیرید فراموش نکنید بسته به شرایط محل کاشی کاری ممکن است برای توسعه آتی و یا تغییرات احتمالی و دلایل دیگری نیاز به خرید مجدد از همان کاشی داشته باشید ،پس اکیدا توصیه می کنیم که علاوه براینکه در هنگام خرید به اطلاعات نوشته شده روی جعبه کاشی توجه می فرمائید تامنطبق با خواسته شما باشد ،این اطلاعات را در محل مناسبی ثبت نمایید مثلا می توانید روی یک کاشی نمونه ودر محل مناسبی این اطلاعات را بچسبانید. این اطلاعات که شامل اعداد و حروف می باشد کد تولید کاشی بوده و به فروشنده کمک می کند تا نزدیک ترین محصول به کاشی کار شده را در اختیار شما بگذارد.

اندازه کاشی را چگونه انتخاب کنیم؟

 • از بکار بردن کاشی در فرمت بزرگ در حمام اجتناب کنید.
 • نصب کاشی های بزرگتر در کنار بسیاری از موانع در حمام مانند توالت، لوله های آب، کابینت ها و غیره دشوار است. تکه های کوچک کاشی بریده شده و قطعه های نا متجانس وقتی بقیه کاشی ها بزرگ هستند خیلی جلب توجه می کنند
 • به این دلیل که حمام ها معمولا اتاق های کوچکی هستند، کاشی های بزرگ می توانند به صورت بصری عجیب و غریب و بدون مقیاس به نظر برسند
نکات مهم برای کاشی کاری

باید در حین کاشی کاری و نظارت بر کار بدانید

در تحویل کار بدانید

نکات مهم در تحویل کاشی کار

 • گوشه های کار گونیا باشد.
 • کاشیها کاملا به صورت شاغول در کنار هم قرار گرفته باشند.
 • بند کاشی ها همه هم اندازه باشند یعنی فاصله بین کاشی ها کم و زیاد نشده باشد.
 • سرامیکهای داخل هال، پذیرایی و اتاق خوابها نباید شیب داشته باشند.
 • اگر در فضای کاشی کاری ار یک نوار مانند شکل زیر استفاده کرده باشد، مبنای محاسبه قیمت آن بر اساس متر طول است.و جداگانه حساب میشود پس یادتان باشد هنگام محاسبه مساحت دیوار ؛ مساحت نوار کم شود، چون هزینه آن جداگانه دریافت شده است.
  نوار کاشی

نبش های اضافی بدون هماهنگی با شما اضافه نشود .مثلا ممکن است در کنار لوله رایزر فاضلاب حمام یک لوله برق باشد و پیمانکار کاشی برای هرکدام از این لوله ها یک نبش جداگانه اجرا کرده باشد که واقعا اضافه است. سعی کنید به منظور زیبایی هرچه بیشتر کار از این مسئله جلوگیری کنید.

به پیمانکار بگویید که خط تراز سرامیکها را طوری بزند که وقتی در ورودی باز میشود زیر آن 2 سانتی متر با سرامیک فاصله داشته باشد تا اصطلاحا فرش خور داشته باشد.