لوله بازکنی در تهران

لوله بازکنی

این روزها استفاده از خدمات لوله بازکنی جهت رفع گرفتگی آشپزخانه، ظرفشویی، سرویس‌ بهداشتی از جمله گرفتاری‌های روزمره بحساب می آید. که اگر برای دریافت خدمات لوله بازکنی، با یکی از برچسب‌های تبلیغاتی تماس گرفته باشید بدونه تردید با تجربه بدی از هزینه‌های نا متعارف و خدمات ناقص مواجه خواهید بود.

مسددود شدن جزئی لوله ها ممکن است با مسائل جزئی از قبیل تخلیه کند آب سینک آشپزخانه یا سرویس یهداشتی آغاز گردد. اما می توانند به سرعت به مشکلات بزرگ تبدیل شوند؛ اهمیت دادن به این موضوع و رفع علت مسدود شدن جزئی لوله می تواند از تعمیرات پرهزینه لوله بازکنی جلوگیری کند.

جالب است بدانید در آپارتمان ها به علت اشتراک لوله های فاظلاب و ... در بسیاری موارد علت گرفتگی لوله ها ما نیستیم و مثلا بی مبلاتی یکی از همسایه‌ها یا حتی  مثلا  اتداختن نوار بهداشتی در چاه توسط مهمان به علت خجالت باعث اختلال و گرفتگی لوله ها شده است در این مقاله سعی بر این است راهکار های به شما آموزش دهیم که ابتدا خودتان اقدام به باز کردن لوله ها گرفته شده کنید و در صورتی که موفق به این عمل نشدید به شما میگیویم با چه معیاری و با چه هزینه ای جهت لوله بازکنی از شرکت های فعال در این حوزه کمک بگیرید؛ که از شما هزینه دو چندان دریافت نگردد. با توجه به کلاهبرداری های زیاد در حوزه لوله بازکنی که حتی بازتاب رسمی در رسانه های ملی داشته است؛ پیشنهاد میگردد مطالب زیر را دقت دنبال کنید.

ویدیو 1 : نحوه کلاه بردای لوله بازکنی در تهران

در انتهای مقاله تجارب ارزشمند یک لوله بازکنی در تهران ، یک مشتری لوله بازکتی فوری و یک مهندس ساختمان در مورد لوله باز کنی آورده شده است..

احتراما با توجه به حجم زیاد مطالب در این مقاله برای ارجاع به قسمت های مختلف از فهرست مطالب استفاده کنید و در هر قسمت از مقاله میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه فهرست مطالب به فهرست مطالب دسته بندی شده برگردید. به عنوان یک کارشناس پیشنهاد میکنیم مطالب را کامل بخوانید که یک دید کلی برای لوله بازکنی و تخلیه چاه داشته باشید

لوله بازکنی

بار ها برای آشنایان یا همسیگان شما اتفاق افتاده است که یک روز معمولی متوجه شوند لوله های دفع فاضلاب منزلشان مسدود شده است و حالا با حجم زیادی از آب؛ فاضلاب و بوی بد در سینک سرویس بهداشتی مواجه خواهند بود و حتی بدتر از آن چاه توالت پر شده باشد. اکثر مردم در این مواقع سریعا با تلمبه دستی، چوبی بلند یا سیخی باریک تلاش میکنند لوله را بازکنند؛ چنانچه اگر از این روش نتیجه ای دریافت نکند سریعا به سراغ تست سایر روش های لوله بازکنی از جمله اسید ها، مایع ها لوله بازکنی و چنته میروند. این روش ها شاید برای گرفتگی های جزئی مناسب باشد و خود ما هم نیز بار ها استفاده کرده باشیم اما اگر گرفتگی جزئی نباشد مطمن باشید همین اسید ها و ضربه زدن ها در آینده نه چندان دور هزینه های اضافی بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

ریختن مواد اسیدی و محلول های لوله بازکن صنعتی در لوله ها موجب خورده شدن لوله ها و نشتی در نقاطی از لوله میگردد.  به همین علت است که مطابق قوانین اتحادیه لوله باز کنی  استفاده از مواد لوله بازکنی برای شرکت های خدماتی در این حوزه ممنوع است.

راهنمایی لوله بازکنی
تصویر 1 : راهنمایی لوله بازکنی

تمام در و دیوار شهر پر شده است از برچسب های تبلغاتی با عنواین زیر

لوله بازکنی فوری

لوله بازکنی شبانه روزی

لوله بازکنی ارزان

و این یک هشدار است برای کلاه برداری ، در ادامه راز این همه تبلیغات و نحوه گرفتن بهترین خدمات در این بازار را برای شما بازگو خواهیم کرد

علایم گرفتگی لوله

کندی تخلیه آب در  سرویس بهداشتی نیز نشانه گرفتگی لوله است که پیشنهاد میگردد این موضوع را جدی بگیرید . جالب است بدانید بیشترین علت گرفتکی در سرویس بهداشتی به علت نوار بهداشتی میباشد. که گاها مهمان یا دختران نوجوان به علت خجالت یا هر دلیل دیگری نوار بهداشتی و دستمال توالت را در چاه فاظلاب  می اندازند. شاید یه همین علت است که اکثر مواردی که نیاز به لوله بازکنی در تهران جهت سرویس بهداشتی را دارند در چند شب قبل  در ان محل مهمانی برگزار شده است.

چنانچه حس میکنید در هنگام شتشو؛ بوی فاضلاب در آشپزخانه میپیچد باید بدانید که لوله های سینک را چربی گرفته در حال کیپ شدن است.  در ادامه راهکار های جلوگیری و رفع آمده است.

چنانچه بوی بدی در توالت و حمام پیچیده باشد این معضل می تواند از سیفون فاضلاب باشد. خرابی سیفون فاضلاب یا گرفتگی آن باعث ایجاد بوی نامطبوع در سیفون می باشد.

کندی جریان تخلیه آب در سینک  اشپزخانه نیز نشانه گرفتگی است باید با روشهای مختلف لوله بازکنی، که در ادامه است اقدام نماید.  که مطرح ترین روش آب جوش 100 درجه در حجم زیاد و فورا استفاده از تلمبه دستی است. البته روش های متنوع دیگر نیز در اینجا به دقت امده است.

اگردر هنگام شستشو آب از زیر سینک در کف بریزد. که ممکن است به خاطر گرفتگی با عوامل چربی یا آشغال باشد که میتوان با باز کردن زیر سینک آن را بررسی و پاک کرد یتوان با باز کردن زیر سینک آن را بررسی و پاک کرد

اگر رنگ آب که از شیر منزل خارج می شود تغییر کرده باشد به معنای آن است که لوله های آب رسوب گرفته اند و این رسوبات باعث تغییر رنگ آب شده اند.ممکن است برای شما هم پیش امده است که وقتی از مسافرات برمیگردید وقتی شیر آب را باز میکنید رنگ آب تا چند دقیقه تیره میباشد. این مشکل را جدی بگیرید و هر چه زودتر برای رسوب زدایی لوله های آب و فاضلاب اقدام کنید.

عوامل موثر در گرفتگی لوله

بهترین راه برای اینکه از گرفتن لوله فاضلاب در آشپزخانه ، حمام و توالت جلوگیری کنید این است که از ورود مواد زائد مانند پسماند مواد غذایی و تفاله چای ، دانه های برنج ، تکه های نان (در آشپزخانه) ، دستمال ، تیغ ، موی اصلاح شده ی بدن و دیگر موارد در حمام و سرویس بهداشتی به درون فاضلاب جلوگیری نمایید.

عوامل موثر در گرفتگی لوله
عکس 3 : عوامل موثر در گرفتگی لوله

نوار بهداشتی و دستمال توالت‌

 • شایعترین علت گرفتی سرویس بهداشتی که شما را بهاستفاده از خدمات لوله بازکنی شبانه روزی مجبور میکند نوار بهداشتی و دستمال توالت میباشد. گاها دیده میشود در جشن ها و مهمانی های خانوادگی، دختران و خانم های جوان به علت خجالت یا نبود سطل در سرویس بهداشتی مجبور به انداختن نوار بهداشتی و دستمال توالت در چاه فاظلاب میشوند که همین علت باعث گرفتگی سرویس بهداشتی شما میشود و علایم اولیه آن به صورت تخلیه کند آب میباشد.که شما رو بزودی درگیر استفاده از خدمات لوله بازکنی فوری میکند. جالب است بدانید اکثر گرفتگی سرویس بهداشتی بعد از برگزاری مهمانی و جشن اتفاق میافتد .

روغن‌

 • مهم‌ترین دلیل بسته شده راه فاضلاب، روغن است. ما به خیال اینکه روغن هم مانند آب مایع است و همراه با آب به داخل فاضلاب می‌رود، ته مانده روغن را وارد سینک می‌کنیم. این کار شایع‌ترین دلیل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه است و برای جلوگیری از این اتفاق، به هیچ عنوان روغن را در داخل سینک ظرف‌شویی تخلیه نکنید. بهترین راه این است روغن داخل ظروف یک بار مصرف شیشه ای ریخته شود و بعد از سرد شدن در آن را بسته و در سطل زباله بندازید.
توری دست ساز برای جلوگیری از گرفتگی سینک
عکس 4 : توری دست ساز برای جلوگیری از گرفتگی سینک

برگ چای، پودر قهوه

 • تفاله چای و پودر قهوه مهمترین علت گرفتگی سینک میباشد برای این حالت بهتر است با کمی سلیقه مطابق شکل بالا توری برای دور خروجی سینک دوخته شود تا از ورود مواد ریز جلوگیری گردد.

مواد فیبری و ماکارونی

 • ماکارونی، برنج، نشاسته، ژله، غذاهای فیبردار، سیب زمینی، پرتقال، موز، و میوه‌های دیگر در این گروه از شایع‌ترین دلایل برای گرفتگی سینک آشپزخانه است. این مواد در زمان ترکیب با آب بسیار چسبنده می‌شوند و باعث انسداد لوله می‌گردند. بهترین راه برای این موضوع استفاده از صافی مخصوص سینک میباشد.

پوست تخم مرغ

 • مراقب پوست تخم مرغ هم باشد. پوسته‌ی بیرونی هم بسیار نازک هست و هم بسیار سخت. به همین جهت به‌راحتی در لای درزهای لوله و اتصالات گیر می‌کند و باعث جمع شدن مواد دیگر می‌شود.
صافی برای جلوگیری از گرفتگی روشویی و خروجی وان
عکس 5 : صافی برای جلوگیری از گرفتگی روشویی و خروجی وان

قیمت لوله بازکنی

تعرفه لوله بازکنی و قیمت فنر زدن با توجه طول لوله ها متفاوت می باشد. همان طور که در نرخ اتحادیه لوله بازکنی که در پایین آمده است، با افزایش طول لوله مورد نظر، قیمت لوله بازکنی نیز افزایش می یابد. همچنین طبق اعلام اتحادیه لوله بازکنی استفاده از هرگونه مواد اسیدی برای رفع گرفتگی لوله‌ها، غیر مجاز و ممنوع است.

 • بازکردن لوله فاظلاب از 1 تا 6 متر 90.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب از 6 تا 12 متر 120.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب از 12 تا 25 متر 150.000 هزار تومان
 • بازکردن لوله فاظلاب با تراکم هوا 150.000 هزار تومان
قیمت لوله بازکنی
عکس 10 :  تعرفه خدمان  لوله بازکنی

یادتان باشد تخت هیچ شرایطی با شماره تلفن های برچسبی تماس نگیرید بلکه با اتحادیه لوله بازکنی تماس بگیرد و شماره تماس نزدیکترین لوله بازکنی منزلتان را بپرسید.خیالتان راحت با کمترین هزینه بهترین سرویس را دریافت خواهید کردید.

آدرس اتحادیه لوله بازکنی : تهران - انقلاب - خ. هدایت - پ. 167
تلفن تماس اتحادیه لوله باز کنی : 021-77531759 .

ذکر این نکته مهم است اگر در ساعات غیره اداری و روز های تعطیل که اتحادیه لوله بازکنی پاسخگو نیست میتوانید با 118 تماس بگیرید و خیالتان راحت باشد شماره اعلامی از طرف 118 مجوز اتحادیه را دارا است و مطابق تعرفه لوله باز کنی از شما هزینه دریافت میکنند.  و در صورت بروز اختلاف میتوانید به اتحادیه مراجعه فرماید و چون با مراکز مجاز استفاده کرده اید ، اتحادیه پاسخگویی شما هستند.

دومین موردی که در زمینه قیمت لوله بازکنی در تهران می‌باشد گرفتگی یک لوله ممکن است در بعضی از مواقع با زدن فنر در یک لوله باز نشود و باید چندین مورد این عمل را تکرار و یا از ورودی‌های دیگر باید فنر زده شود که قیمت لوله بازکنی در این گونه موارد هم در زمینه قیمت لوله بازکنی در تهران تفاوت دارد. که با توافق طرفین مبلغ کوچکی به قیمت لوله بازکنی اضافه میشود.

یکی از مهمترین نکات که باید مشتریان و همشهریان محترم در زمینه لوله بازکنی و قیمت لوله بازکنی در تهران باید بدانند این است که باز کردن هیچ نوع لوله فاضلاب اعم از دستشویی، حمام، آشپزخانه، پشت¬بام و… در شرایط عادی هیچگونه تفاوتی را در قیمت ندارد.

فاکتور دیگر قیمت که تعرفه آن با بازکردن لوله با فنر فرق می کند ریخته شدن سیمان و نخاله ساختمانی در بنایی و یا افتادن اشیاء در درون سیفون می باشد .

اصطلاحاتی که به اسم فنر فولادی و سه نظام و .. به طور کلی کلاه برداری است .

اتحادیه لوله بازکنی

  اتحادیه ای با نام اتحادیه لوله بازکنی و تخلیه چاه وجود ندارد و این خدمات زیر نظر اتحادیه آهنگران ساختمان قرار می گیرد. از سال 1380 به بعد ، نرخ لوله بازکنی ، هر ساله توسط این اتحادیه منتشر می شود.

 • آدرس اتحادیه لوله بازکنی : تهران - انقلاب - خ. هدایت - پ. 167
 • تلفن تماس اتحادیه لوله بازکنی :   77531759 - 021
 • شما میتوانید با تماس با اتحادیه لوله بازکنی (اتحادیه اهنگران تهران) مراکز مجاز و تعرفه لوله بازکنی را استعلام نماید.
 • شما میتوانید با تماس با اتحادیه لوله بازکنی (اتحادیه اهنگران تهران) شکایت خود را ثبت نماید.

لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا

در این قسمت لوله بازکنی فوری با پمپ تراکم هوا که از هوای فشرده برای از بین بردن گرفتگی از طریق انفجار هوا تشریح میگردد؛ این دستگاه گرفتگی و آشغالهای درون لوله را با فشار هوا به حرکت در می آورد و به این وسیله باعث رفع گرفتگی و از بین رفتن آن می شود. مزیت بزرگ این روش این است که آن به طور آنی کار می کند و این یک راه حل ساده و حتی سازگار با محیط زیست است که از هیچ گونه محلول شیمیایی استفاده نمیگردد. یادتان باشد وقتی از این دستگاه برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده میکنید باید تمام قسمت های دیگر ازجمله سینک، وان و غیره به طور کامل بسته / پوشش داده وگرنه فشار هوا باعث شود اب و فاظلاب داخل لوله ها از مجراهای فاضلاب متصل به محل مسدود شده در نقاط دیگر منزل به بیرون فوران کند.

بیشترین استفاده پمپ تراکم هوا برای محل های است که فنر کار نمیکند یا انحنای لوله طوری است که فنر لوله بازکنی ( که در ادامه تشرح شده است)عبور نمیکند مثل توالت فرنگی. شایان اگر توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شد سایر روش ها ممکن است به  لوله و اتصالات شما اسیب بزند اما تراکم هوا بهترین حالت است.

دستگاه تراکم برای رفع گرفتگی
عکس 6 : دستگاه تراکم برای رفع گرفتگی

روش کار لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا

ابتدا باید تمامی مجراهای فاضلاب متصل به محل مسدود شده توسط لاستیک های مخصوص بسته و پلمپ شوند،سپس مقداری تلمبه ی دستگاه را بالا و پایین کنید تا مقداری هوا در درون مخزن متراکم ذخیره شود میزان ذخیره هوا و فشار بستگی به جنس لوله دارد؛ سپس لاستیک مخروطی شکل را بر روی مجرای مسدود شده قرار میدهند و پس از فشار آوردن بر روی دستگیره دستگاه تراکم هوا و باز کردن شیر آب ، ضامن دستگاه را با فشار و یکباره به سمت دستگیره میکشند. با این عمل هوای متراکم شده درون مخزن با فشار به درون لوله هدایت شده و با مانع برخورد میکند . در نتیجه مسیر لوله فاضلاب باز شده و جرم های چسبیده به جداره لوله از آن جدا و همراه آب به سمت چاه هدایت می شود.

مشکلات روش پمپ تراکم هوا

 • در این روش باید تمام مسیرهای لوله کیپ شده تا هوا خارج نشود تا افت فشار را شاهد نباشیم.
 • لوله باز کن باید تجربه و مهارت زیادی در استفاده از دستگاه داشته باشد.
 • اگر لوله ها مسیر اشتراکی داشته باشد ممکن است با زدن تراکم هوا علت گرفتگی به جای دیگری منتقل شود.به طور مثال با رفع گرفتگی شما همسایه دچار گرفتگی شود.

مزایای روش پمپ تراکم هوا

 • برای گرفتگی های شدید فاضلاب که با پمپ زدن معمولی ، باز نمی شود می توان از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد.فشار این دستگاه قابل تنظیم است و می توان فشار آن را تا چندین برابر افزایش داد.
 • این روش برای جاهای که لوله قدیمی است یا مسیر لوله انحنای زیادی دارد قابل استفاده است. ضمنا برای لوله های مناسب است که مسیر اصلی لوله فاظلاب است که خروی آن به چاه فاظلاب شهری میریزد چون همه چیز را پاک و در مسیر اصلی به فاظلاب اصلی میبرد.اگر در جای استفاده شود که مسیر تخلیه فاظلاب نباشد و مسیر اشتراکی داشته باشد،ممکن است تراکم هوا علت گرفتگی را به جای دیگری منتقل کند مثلا در طیقه دوم تراکم بزنید و علت گرفتگی از طریق لوله های مشترک به طبقه دو منتقل شود

لوله بازکنی با فنر

بر اساس تجربه ی تیم لوله بازکنی یاور فنر اصلی ترین و کار امد ترین بخش لوله بازکنی می باشد که  قبل از اینکه دستگاه لوله بازکنی با فنر وجود داشته باشد توسط دریل و فنر لوله بازکنی ، لوله بازکن اقدام به رفع گرفتکی لوله می نمود. دو نوع فنر لوله بازکنی داریم:

1- برقی

2- دستی

و تفاوت این دو در سرعت حرکت اوناست. از فنر لوله بازکنی برای باز کردن لوله هایی با گرفتگی های سخت استفاده میشود

دستگاه فنر لوله بازکنی
عکس 7 :  دستگاه فنر لوله بازکنی

روش کار

ساختار فنر لوله باز کن از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور لوله باز کن فنری وسیله ای به شکل دریل می باشد که فنر به سر آن متصل می شود. فنر لوله باز کن هم فنری متناسب با لوله می باشد که بایستی انعطاف لازم را داشته باشد تا درون خمیدگی لوله بتواند خم شود.ر به منظور استفاده از این دستگاه بایستی فنر را به سر دریل یا موتور مخصوص متصل کرد و سر فنر را درون لوله فرو برد. به دنبال آن موتور را روشن می کنیم تا فنر شروع به چرخیدن کند. زمانی که موتور روشن شد و فنر لوله باز کن به چرخش در آمد، به آهستگی فنر را به درون لوله فشار دهید. این عمل را تکرار کنید تا فنر به مقدار بیشتری درون لوله وارد شود و به قسمت گرفتگی لوله برسد. زمانی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد سبب حرکت خاک و مواد جامد سخت داخل لوله می شود و آن ها را به سمت چاه هدایت می کند.

مزیت استفاده از روش لوله بازکنی با فنر

 • این روش برای تمامی انواع گرفتگی ها به خاطر انعطاف بالای فنر کار امد بوده و رایج ترین روش تمامی شرکت های لوله بازکنی وتخلیه چاه می باشد.
 • اگر گرفتگی درون لوله از جنس شیشه و یا از جنس سخت باشد فنر ان را با نیروی فنر طبق قانون فیزیک خورد میکند و لوله را باز میکند.
 • فنر در روش لوله بازکنی با فنر می تواند تمامی پرز ها و ریشه های احتمالی را به داخل خود کشیده و گرفتگی را برطرف کند.
 • سر فنر های لوله بازکنی به صورتی ساخته می شود تا هرگونه گرفتگی را تخریب کرده و حرکتی به سمت جلو داشته باشند و تمامی اشیا را از سر راه خود بردارند.
 • روش لوله بازکنی با فنر برای گرفتگی های سخت بسیار کاربرد دارد قسمت سر فنر قابل تغییر برای انواع گرفتگی ها می باشد.
 • در روش لوله بازکنی با فنر برای انواع مکان ها فنر های مخصوص با طول ها متفاوت استفاده می شود برای مثال در لوله های ظرفشویی از فنر های باریک و در لوله های بلند فاضلاب از فنر های کلفت تر استفاده می شود که تخصص لوله بازکن در این امر دخیل می باشد.
فنر دستی برای لوله باز کن
عکس 8 :  فنر دستی برای لوله بازکنی

لوله بازکنی دستی

لوله بازکنی دستی (تلمبه) برای گرفتگی های ضعیف و سطحی مناسبه. قسمت پلاستیکی لوله بازکن رو طوری بر روی دهانه ی لوله قرار بدین که راه خروج هوا نداشته باشه. بهتره که مقداری پارافین هم دور لبه پلاستیکی لوله بازکنی دستی بمالید و کمی آب روی سینک دستشویی بریزید، این کار باعث چسبندگی لوله بازکنی دستی میشه. حالا دسته لوله بازکنی رو به پایین فشار بدین و همین کار رو چندبار انجام بدین، طی انجام این کار هوای درون پمپ لوله بازکن به سمت لوله حرکت میکنه و مواد زاید رو حرکت میده. در گرفتگی های سطحی، لوله بازکن دستی بهتر از مواد لوله بازکنی شیمیایی جواب میده.

تلمبه دستی برای باز کردن گرفتگی جزیی
عکس 9 : تلمبه دستی برای باز کردن گرفتگی جزیی
 • طی تلمبه زدن نباید هوا به زیر پمپ نفوذ کند.
 • بعد از باز شدن لوله، کمی آب جوش درون لوله بریزید.

لوله بازکنی با مواد شیمیایی

لوله بازکن‌های شیمیایی موثرترین محلول هستند که با ریختن آن در چاهک گرفتگی لوله  جزیی ببراحتی از بین می‌رود و مجرای لوله باز می‌شود. ریختن مقدار کافی از این مواد به داخل لوله، امکان بازشدن گرفتگی داخل لوله وجود دارد. باید در ذهن داشت که سرعت اثر کردن لوله باز کن های شیمیایی کند است.

 • استفاده از محلول های اسیدی قوی آسیب زیادی به لوله های فاضلاب می رساند و موجب پوسیدگی لوله و ترکیدگی و ایجاد نشتی خواهد شد.
 • خطرات محلول های لوله بازکن برای چشم‌ها
 • هنگام کار با محلولهای لوله بازکن و دیگر مواد شیمیایی حتما از دستکش های مناسب و عینک‌های حفاظتی استفاده شود
 • باید این مواد دور از دسترس اطفال نگهداری شوند
 • مواد شوینده و نظافتی در حداقل غلظت استفاده شوند (یعنی قوی نباشند)، چرا که هرچه میزان غلظت آنها بیشتر باشد، آسیب ناشی از آن شدیدتر می‌شود
این قسمت مربوط به کسانی است که کد بازدید رایگان دارد یا در قرعه کشی خرید ممبر تلگرام برنده شده اند.