نقاشی ساختمان در تهران
 1. شروع به کار نقاشان
 2. بازدید رایگان
 3. تماس با کارشناسان

نقاشی ساختمان

جالب است بدانید پس از آنکه یکی از همسایگان برای نقاشی ساختمان محل زندگی یا کارخود اقدام میکند، به زودی دیده می شود که همه همسایگان برای رنگ آمیزی ساختمان و منزل خود با نقاش ساختمان همسایه ای که در حال بازسازی است مذاکره میکند و حتی قیمت ها و نحوه انجام کار را جویا میشوند. چرایی ابن موضوع پاسخی ساده دارد. رنگ آمیزی ساختمان یکی از کم هزینه ترین ،سریع ترین و چشم گیر ترین روشهای موثر در ایجاد تاثیرات بصری در محیط های داخلی و خارجی میباشد مثل نقل مکان به یک خانه جدید وآغاز یک زندگی نو.احتمالا شنیده اید که نقاشی ساختمان علاوه بر زیبایی وافزایش ارزش ملک به عنوان یکی از خطوط اصلی دفاع در خانه در برابر آب و هوا، حشرات و سایر آسیب ها عمل می کند، بنابراین یک جنبه مهم در نگهداری خانه؛ نقاشی ساختمان است؛ به همین دلیل مهم است که برنامه ریزی و زمان کافی داشته باشید که رنگ ها، سایه ها و سبک های رنگی که می خواهید خانه خود را تزئین کنید را بررسی کنید. همچنین به شما تاکید میکنیم انتخاب یک نقاش بدون عقد قرار داد و مشخص کردن حدود کار؛ مطمنا معضلاتی را برای خود و نقاشتان به وجود می آورد که باعث پشیمانی شما میگردد.(در ادامه نمونه قرار داد آمده است)

در انتخاب نقاش عجله نکنید ! یک نقاشی ساختمان خوب و با کیفیت میتواند 7 تا 10 سال دوام داشته باشد و یک رنگ امیزی بدونه کیفیت شما را به چالش اساسی در 3 سال اول مواجه میکند

احتراما با توجه به حجم زیاد مطالب در این مقاله برای ارجاع به قسمت های مختلف از فهرست مطالب استفاده کنید و در هر قسمت از مقاله میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه فهرست مطالب به فهرست مطالب دسته بندی شده برگردید. به عنوان یک کارشناس پیشنهاد میکنیم مطالب را کامل بخوانید که یک دید کلی برای نقاشی ساختمان داشته باشید

معرفی گروه یاور

گروه نقاشی ساختمان یاور با اتکا به کادری مجرب و آموزش دیده و با هدف کسب رضایت مشتری، فعالیت خود را برای ارائه خدمات نقاشی ساختمان در تهران و کرج (کلیه مناطق) را از سال 1385 آغاز نمود. 10 ساله تجربه کار در حوزه نقاشی ساختمان، ما را قادر ساخته است با مناسبترین هزینه بهترین خدمات نقاشی را به مشتریان عزیز ارائه نمائیم. برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان در خصوص نقاشی ساختمان با کارشناسان و نقاشان ما تماس حاصل فرمائید.

 1. نقاش ارشد ساختمان
  نقاش ساختمان
  تلفن : 44260208
  داخلی 1
 2. پشتیبانی مشتریان

  خدمات نقاشی ساختمان
  تلفن : 44260208
  داخلی 2
 3. دکوراتور داخلی

  دکوراتور
  تلفن : 44260208
  داخلی 3

چرا نقاشی ساختمان بسیار مهم است؟

بدیهی است، که زیبایی و شیک بودن را به خانه شما اضافه می کند کودکان و والدین زمان نسبتاً زیادی را برای تماشای تلویزیون یا صرف غذا در مقابل تلویزیون در اتاق نشیمن می گذرانند. شما می توانید با ایده های نقاشی زیبا، به دیوارها نشاط بیشتری ببخشید تا بیشتر به چشم بیایند و خاص تر شوند.

طرح رنگی زیبا در داخل و خارج از منزل شما مطمئنا ارزش خانه شما را افزایش می دهد و خریداران بالقوه بیشتری را جذب می کند. به علاوه، رنگ تازه و بوی آن باعث می شود که خانه شما مانند منزل جدید به نظر برسد بدون توجه به اینکه چه مدت در آن زندگی می کنید

نمونه کار نقاشی ساختمان
عکس 1 : نمایی زیبا از نقاشی ساختمان

همچنین محافظت از ساختمان در برابر آسیب هایی چون زنگ زدگی، رطوبت، خوردگی، حشرات و غیره میباشد است. نقاشی ساختمان در دو بخش نمای ساختمان و داخل انجام می شود. بیشتر سطوح داخل ساختمان قابل رنگ شدن می باشند مانند دیوار، سقف، درب و پنجره.

مناسب ترین زمان برای نقاشی ساختمان؟

هیچ زمان تعیین شده ای وجود ندارد که مجبور باشید خانه خود را دوباره رنگ کنید. زمان نقاشی ساختمان بسته به شرایط آب و هوایی، کیفیت رنگ، چگونگی خانه شما قبل از آماده سازی و اینکه آیا شما یک نقاش خوب را استخدام کردید، متفاوت است. یک کار رنگی ضعیف می تواند به اندازه 3 ماه طول بکشد. مهمترین عامل تعیین کننده شرایط فعلی خانه است زیر سازی، ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن هر نقطه چقدر است؟ آیا مناطق در معرض چوب وجود دارد و یا نشانه ای از آلودگی آب به خود و یا خود رنگ خود را وجود دارد.

اگر ساختمان شما طول عمر بیشتری داشته و بازسازی شده باشد در این صورت شما باید صبر کنید تا دیوارهایی که بازسازی شده و کاملأ خشک شود و مطمأن شوید که هیچ گونه رطوبتی در آن وجود نداشته باشد و در این حالت ساختمان شما آمادی رنگ آمیزی می باشد

در برخی از فصل ها از جمله بهار و تابسان کار نقاشی ساختمان بنا به موارد زیر رونق نسبی دارد و شما به عنوان کارفرما قدرت تخفیف گرفتن را ندارید

 • تابستان و بهار به علت گرم بودن هوا وبهبود فرایند خشک شدن رنگ فرصت مناسبی است برای رنگ آمیزی
 • در اواخر فصل زمستان به علت نزدیک شدن به عید نوروز کار نقاشی ساختمان در قمست های مشاع ساختمان مانند راه پله ها وپاکینگ بیشتر میشود
 • در فصل تابستان قبل از ثبت نام فرزندان بیشتر جابجایی مستاجرها انجام میگردد و و زمان مناسبی برای رنگ آمیزی این واحدهای مسکونی برای اجاره دان مجدد میباشد.
 • در اواخر فصل زمستان به علت نزدیک شدن به عید نوروز کار نقاشی ساختمان در قمست های مشاع ساختمان مانند راه پله ها وپاکینگ بیشتر میشود.

در فصل پاییز و زمستان که کار نقاشی ساختمان بازار ضعیف تری دارد فرصت مناسبی است برای چانه زنی و دریافت خدمات بهتر و کیفیت بهتر است.

کدام رنگ را انتخاب کنید؟

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان
عکس 2 : راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی ساختمان

هنگامی که شما به نقاشی خانه تصمیم گرفتید، باید رنگ را خودتان انتخاب کنید. طیف گسترده ای از رنگ ها را انتخاب کنید، ترکیب هایی که با پرده، درها و سایر موارد هماهنگ است را در نظر بگیرید. نقاشی ساختمان باید با دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد. برای نمونه،در تم معاصر باید از رنگ ها و سایه خنثی مانند بژ یا شیری استفاده کرد. یا دکوراسیون آسیایی باید از رنگ های پررنگ تر مانند قرمز، طلایی و سبز استفاده کرد

نور اصلی اتاق بر انتخاب رنگ ها تاثیر می گذارد زیرا رنگ ها در انواع مختلف نور از جمله نور خورشید،نور غیرمستقیم روز و نور مصنوعی جلوه های متفاوتی دارند متفاوت به نظر می رسند. برای مثال، نور لامپ فلورسنت دارای نورهای سبزرنگ است درصورتی که لامپ های رشته ای یا هالوژن نور زردرنگ تولید نموده که رنگ های کم رنگ را نامحسوس تر نشان می دهد

در خانه هایی که در قسمت شمالی قرار دارند و آفتاب گیر نیستند استفاده از رنگ هایی که نور را انعکاس نمی دهند،فضای اتاق را بی روح،دلگیر و کوچک جلوه می دهد. به همین دلیل هم باید از رنگ های گرم در واحدهای شمالی استفاده کنید و همینطور از نورهای مصنوعی زرد استفاده کنید چراغ های دارای سایه های مات نور را به پایین منعکس و در فضا ایجاد تناقض می کنند.لوسترها و منابع نور که دارای سایه های نیمه شفاف هستند نور را ملایم تر انعکاس می دهند و فضا را آرام تر جلوه می دهند.

رنگ های روشن موجب می شوند دیوارها بازتر و سقف بلندتر به نظر آید در حالی که رنگ های تیره دیوارها را جلوتر و سقف را کوتاه تر تر نشان می دهند،به عنوان نمونه اگر اتاقی باریک و بلند بی قواره داشته باشید می توانید با استفاده از رنگ ها،دید آن را به صورت مربع و زیباتر تبدیل کنید

یک نکته طلایی در نقاشی ساختمان وجود دارد و باید در انتخاب رنگ خانه مد نظر داشته باشد " چه مدت در آن مکان ساکن هستید؛ اگر نمی خواهید از خانه نقل مکان کرده یا آن ها بازسازی کنید و در آن صورت اتاق پذیرایی را به رنگ روشن نقاشی کنید و اتاق خواب و سایر مکان ها را بر اساس سلیقه خودتان و مشاوره نقاش ساختمان رنگ آمیزی کنید. اگر به احتمال زیاد طی یکی دو سال آتی نقل مکان میکنید رنگ سلیقه ای احتمال فروش خانه را دشوار خواهد کرد.

برای انتخاب رنگ مورد نظر باید تلاش کرد که با فضا و روحیه افراد هماهنگ باشد .زیرا رنگ این قابلیت را دارد که فضا را دنج تر، روشن تر، کوچکتر ، بزرگتر ، دلباز تر ، دلگیر و مرتفعتر نمایش دهد. پس رنگ را با دقت انتخاب کنید،چون ما معتقدیم میتواند فضای کسل کننده و بی روح را به فضایی گرم و زیبا تبدیل کرد و بلعکس.

 • رنگ قرمز : مزاج گرم دارد.براثر استفاده از رنگ قرمز ارتعاشات درمان کننده و تقویت کننده ای برقرار می شود.
 • رنگ نارنجی : مزاج گرم دارد.رنگ نارنجی علامت انرژی می باشد.این رنگ از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل می شود.
 • رنگ زرد : رنگ زرد مزاج گرم و خشک دارد.این رنگ علامت هوش،فهم،درایت زیاد و عشق ورزی می باشد
 • رنگ سبز : رنگ سبز دارای ارتعاشات متعادل کننده مهمی برای سیستم عصبی می باشد.مزاج این رنگ معتدل است.
 • رنگ آبی : مزاج خنک دارد.رنگ آبی موجب آرامش و تشعشعات صلح آمیز شده، دارای کیفیت خواب آور است.همچنین آبی فیروزه ای برای ایرانیان علامت پیروزی می باشد.
 • رنگ بنفش : معتدل است با گرایش به سردی. رنگ بنفش از ترکیب رنگ قرمز(مربوط به جسم) و رنگ آبی(مربوط به روح) حاصل می شود.استفاده از رنگ بنفش برای رفع بی خوابی و رفع نارسایی ذهن توصیه می شود.

چه نوع رنگی را انتخاب کنیم؟

 • رنگ ها بر دو نوع قابل شستشو (رنگ های روغنی ) و غیر قابل شستشو (رنگ های پلاستیکی) تقسیم می شوند
 • رنگ های پلاستیک قابل شستشو نیستند. این نوع از رنگها بدون بو بوده، نقص ها را بهتر پوشش و اصولا برای پوشش دهی سقف های فضاهایی مانند اتاق ها ، پذیرایی مناسب می باشند. یکی از مزایایی این رنگ این است که سقف را بلندتر نشان میدهد.
 • رنگ های پلاستیک بر پایه آب می باشند به عبارت دیگر حلال آنها آب است . و سریع خشک می شوند. و با آب هم پاک می شوند.
 • رنگ های روغنی قابل شستشو بوده و حلال آن تینر می باشد .این نوع رنگ در دو حالت مات و براق به فروش میرسد.برای تضمین کیفیت مناسبتر، نقاشان ساختمان این دو نوع رنگ با هم مخلوط میکنند تا معایبی که هر کدام به تنهایی دارند تا حدودی مرتفع گردد.
 • رنگ‌ روغنی براق دوام بیشتری در رنگ ساختمات دارد و تمیز کردن آن‌ راحت‌تر است اما اگر دیوار کاملا صاف نباشد نواقص را بیشتر نشان می‌دهد.
 • کاربرد رنگ روغنی برای مکان های از جمله سرویس های بهداشتی میباشد.
 • رنگ های آکریلیک نوعی از رنگ ها هستند که بر پایه آب بوده و بدون بو هستند و با آب پاک نمی شوند. این رنگ ها از طیف وسیعی برخوردار هستند.
 • رنگهاي اكريليك يا همان رنگهاي روغني بدون بو هستند که به شكل نيمه براق توليد ميشوند كه ديگر نيازي براي تركيب رنگ مات و براق ندارند،همچنين رنگهاي اكريليك ساختمان كاملا بدون بو بوده و دوستدار محيط زيست هم ميباشند

تست 123 در نقاشی ساختمان

زمانی که برای رنگ آمیزی منزل خود اقدام میکنید شاید اولین سوالی که برایتان مطرح میشود این باشد که آیا قبل از صرف هزینه جهت نقاشی ساختمانی میتوان طرح ذهنی خود را به همراه ترکیب رنگ انتخابی در اتاق خواب، پذیرایی و اتاق خواب خانه خود طراحی و پیش نمایش آن را مشاهده کنید؟ شما می توانید با ابزارهای مختلفی که توسط شرکت های رنگ ارائه شده است به صورت رایگان ترکیب رنگ و طرح خود را بر روی دیوار های خود شبیه سازی کنید. و پیش نمایش طرح و ذهن خود را ببینید.و طرح مورد نظر خود را در اختیار نقاش ساختمان خود قرار دهید که آن را عملیاتی نماید یا آن را پایه ارائه طرح پیشنهادی خود کند . جالب است بدانید کار کردن با این ابزار براحتی قابل انجام است و نیاز به دانش خاصد ندارد.

برای استفاده از این ابزار وارد سایت sherwin-williams شوید و در سمت چپ سایت اتاق خود را انتخاب کنید(پذیرایی- خواب –ورودی خانه – آشپرخانه – اتاق محل کار) سپس از سمت راست میزان روشنایی و پنجره های خود را انتخاب کنید . سپس در قسمت پائین نیز میتواند برای دیواره های مختلف رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید

سایت شبیه سازی نقاشی ساختمان
عکس 4 : سایت شبیه سازی نقاشی ساختمان

البته میتوان عملی تر هم این کار را انجام داد. از یک خرده فروش عرضه کننده رنگ تعدادی رنگ تست تر تهیه کرد و برخی ایده های خود را در قسمت های مختلف خانه تست کنید تا مطمئن شوید این چیزی است که شما انتظار دارید. رنگ هایی که بر روی یک بروشور کوچک هستند، می توانند بسیار متفاوت از زمانی باشد که آنها را در یک ناحیه از منزل بکار میبرید. امروزه تولیدکنندگان نمونه رنگ‌هایشان را در قوطی‌های کوچک هم ارائه می‌دهند که قیمت زیادی ندارند و مانع از اتلاف هزینه در انتخاب نادرست می‌شوند.

نقاشی ساختمان در تهران
عکس 5 : تست سریع رنگ برای نقاشی ساختمان

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان انجام خدمات نقاشی شامل خدماتی مثل آماده سازی، بتونه کاری و زیرسازی و رنگ زنی دیوارها، سقف و در و پنجره می شود، که در خانه ها، شرکت ها و یا فضاهای تجاری مورد استفاده قرارمی گیرد. اگر خدمات نقاشی ساختمان خود را به سک شرکت یا شخص نقاش برون سپاری کردهاید بهتر است قبل از مذاکره با وی همه مطالب مهم در مورد نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان ،نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان، دستمزد نقاشی ساختمان و سرانجام قیمت نقاشی درب و پنجره را بدانید

 • متراژ ساختمان : برای بدست آوردن کل حجم کار نقاشی سقف ودیوار بایستی

 • • متراژ خانه مسکونی را در عدد 3 ضرب کنید. مثلا یک خانه 7۰ متری، در عدد 3 ضرب میشود و در کل 210 مترمربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد.
  • متراژ محل اداری را در عدد 3.3 ضرب کنید. مثلا یک محل اداری 100 متری، در عدد 3.3 ضرب میشود و در کل 330 مترمربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد.
  • متراژ راه پله را در عدد 4 ضرب کنید. مثلا یک راه پله 10 متری، در عدد 4 ضرب میشود و در کل 40 مترمربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد.

 • ارتفاع سقف : متوسط ارتفاع دیوار، کف تا سقف ، در ساختمانهای مسکونی 2.8 متر است در صورتی که ارتفاع بیشتر باشد مبلغی به قیمت کل اضافه میگردد
 • ظریف کاری در بعضی نقاط : بخش های کارشده سقف و دیوارها مثل گچ بری و سقف کاذب که نیاز به کار بیشتر و گاهی اوقات متریال متفاوت دارند، باعث تغییر هزینه نقاشی ساختمان می شوند. همچنین رنگکاری آرک ها یا چهارچوب در و پنجره به دلیل نیاز داشتن به زیرسازی اولیه و بتونه کاری و کار بیشتر از عوامل موثر دیگر بر هزینه کل نقاشی ساختمان هستند.
 • اقدمات اصلاحی
 • بافت دیوار : مصالحی مثل آجرهای تزئینی فضاهای داخلی طراحی شده اند مقدار بیشتری رنگ مصرف می کنند و در نتیجه در هزینه نهایی نقاشی ساختمان تاثیر دارند
 تعرفه نقاشی ساختمان
عکس 6 : لیست قیمت نقاشی ساختمان

اغلب كارفرمايان بهترين كيفيت را با كمترين هزينه ميخواهند كه اين امر محال بوده و اجرا هم نميشود كار نقاشي ساختمان با قيمت پائين چيزي جزء هزينه مضاعف در آينده نزديك نخواهد بود.

اما همانطور که گفته شد این یک متراژ تقریبی می باشد و از واحدی به واحد دیگری که به همان نسبت متراژ داشته با شند متفاوت خواهد بود. چون یک واحد ممکن است کمد دیواری نداشته و یک خوابه باشد . ولی در مقابل واحد دیگر دو خوابه بوده و درهر خواب آن یک کمد دیواری وجود داشته باشد.

حتما به محاسبه متراژ دقت کنید، متاسفانه یکی از شیوه های رایج کلاهبرداری بعضی از افراد سودجو، نحوه نادرست محاسبه متراژ میباشد.

لیست قیمت نقاشی ساختمان؟

در یک نگاه کلی بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی تهران برای سال 1397 تعرفه نرخ نقاشی ساختمان شرح زیر است.کلیه قیمت ها تومان میباشد.

 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ روغنی سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۲۰۰۰
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ روغنی سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح ۹۰۰۰
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ پلاستیک سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۰۰۰۰
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ پلاستیک سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح هر متر ۸۰۰۰
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ اکریلیک سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۰۰۰۰
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ اکریلیک سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح هر متر مربع ۸۰۰۰
 • هر متر مربع رنگ مولتی کالر ، بلکا و کنیتکس با مصالح هر متر مربع ۸۰۰۰
 • نقاشی ابزار گچ بری هر متر طول با مصالح ۸۰۰۰
 • نقاشی نما روی داربست با مصالح خوب بسته به شرایط آب و هوایی با مصالح هر متر مربع ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰
 • نقاشی نرده هر متر مربع با مصالح ۶۰۰۰
 • نقاشی سقف شیروانی، مخزن، سوله و…..هر متر مربع بسته به نوع رنگ از ۱۲۰۰۰
 • نقاشی کناف بتونه و درز گیری و رنگ هر متر مربع ۱۰۰۰۰
 • نصب گچ بری پیش ساخته هر متر طول ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰

معیار های یک کار نقاشی با کیفیت؟

خدمات نقاشی ساختمان به نسبت سایر خدمات ساختمانی بارزترین نماینگر جلوه داخلی ساختمان است که در عین حال به نسبت سایر خدمات قیمت پائین تری هم دارد. شایان ذکر است پائین بودن هرینه نقاشی ساختمان به معنی پائین بودن کیفیت نقاشی منزل نمیباشد. بسیاری از کارفرمایان در مرحله نقاشی ساختمان بسیار حساسیت به خرج می دهند که به دلیل جلوه نمائی داخلی ساختمان این حساسیت منطقی و درست است بابد توجه داشت که نقاش ساختمان مرحله آخر کار را انجام می دهد و کیفیت کاری که در مراحل زیرین انجام شده در کیفیت کار نقاش ساختمان تاثیر مستقیم و اساسی دارد.

شما به عنوان صاحب خانه و کارفرما باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که بتوانید یک کار رنگی خوب را تحویل بگیرید. چون یک کار باکیقیت میتواند 7 تا 10 سال دوام داشته باشد و نیاز به دستکاری نباشد و یک کار بدونه کیفیت شما را به چالش اساسی مواجه کند که کمتر از 3 سال مجبور به رنگ آمیزی مجدد خواهید شد؛ و حتی به جای احساس آرامش به شما احساس بدی دست دهد.

مدت زمان شروع و خاتمه کار نقاش ساختمان در منزل یا محل کار شما در حالت متوسط بین 8 تا 15 روز میباشد و رنگ آمیزی ساختمان شما باید طول عمری بین 7 تا 10 سال پیدا کند. پس برای مدت یک یا دو هفته در انجام کار نقاشی ساختمان سعی کنید برای خود و نقاشتان مساله ای که باعث نارحتی و دلخوری است ایجاد نکنید.

پس پیشنهاد میکنم اگر برای کارتان حساسیت دارید حتما نقاشی که به تجربه و کارش اطمینان پیدا کردید (با معرفی دوستان - اطمینان به واسطه قرارداد – بررسی سوابق کاری ) را انتخاب کنید تا به نقاشی ساختمان اطمینان داشته باشید چون اگر نقاشی را انتخاب کنیدکه به خدماتش به اطمینان نرسیده باشید؛ مطمنا برای خود و نقاشتان چند روزه ناخوشایند و چندین سال شک به کیفیت کارش را مهیا مکینید.

قرارداد در نقاشی ساختمان
عکس 7 : اهمیت قرارداد در نقاشی ساختمان

نقاشتان را بواسطه مواردی که رعایتش باعث اطمینان به آن نقاش می شود (مثل : عضویت در اتحادیه نقاشان و یا بستن قرارداد رسمی و یا ضمانت کتبی کیفیت اجرا و……) انتخاب می کنید . تجریه 10 ساله ما در حوزه خدمات نقاشی ساختمان به شما میگوید داشتن یک قرار داد در انجام کار که باید و نباید ها را بین شما و نقاشتان مشخص میکند جز یکی از الزامی ترین مواردی است که حتما باید انجام گردد. چون یک قرار داد هم به نفع شما است هم به نفع نقاش ساختمان و در حین اتمام کار هیچ کدام از طرفین نمیتوانند ادعایی خارج از شرح کار داشته باشند. تمامی نفاشان حرفه ای و کار درست به قرارداد اعتقاد دارند چون بر این باورند که اگر کار خود را درست انجام دهند ممکن است صاحب کار ادعایی خارج از محدوده کار داشته باشد و باعث اختلاف شود . پیشنهاد ما این است اگر نقاش شما حرفه ای نبود و حرفی از قرار داد نزد شما به عنوان صاحب کار این کار را انجام دهد.

ممکن است بواسطه قیمت ازران یک نقاش بدون بستن قرارداد و بدون سابقه کار از طرف شما انتخاب شود که مطمن باشد معضلاتی برای خود و نقاشتان به وجود می آورید.

برای دانلود نمونه قرار داد نقاشی ساختمان اینجا کلیک کنید.

انچه باید با نقاش ساختمان خود نهایی کنید و به عنوان تضیمن کیفیت در قرار داد قید کنید موارد زیر است. البته یاد آور میشویم در فایل بالا که برای دانلود امده است است موارد گنجانده شده است

 • ذکر موارد جلوگیری بر آمده شدن رنگ
 • ذکر موارد تعهدات زیر سازی + وضعیت فعلی
 • ذکر موارد تعهدات رنگ و مصالح مورد استفاده (حتما درجه و کارخانه مصالح قید گردد)
 • ذکر موارد جلوگیری از حباب حباب شدن سطح
 • ذکر موارد کپک‌زدگی (سفیدک)
 • ذکر موارد نحوه پرداخت کارفرما به نقاش ساختمان (پیشنهاد میگردد پرداخت 15 درصد از قرار داد به 2 هقته بعد از اتمام کار منوط گردد که اگر مشکلاتی در کار مشاهده گردید نقاش ساختمان متعهد به اجرای آن باشد)
 • ذکر موارد جلوگیری از حباب حباب شدن سطح

حتما با گوشی شخصیتان قبل از شروع نقاشی از دیوار و سقف عکسبرداری کنید

نقاش شما بنا یا معمار نیست که بتواند ترک عمقی که در دیوار به واسطه کیفیت پائین ساخت و یا کم گذاشتن معمار شما در مصالح و یا ….. ایجاد شده را با گچ و بتونه درمان کند. برای داشتن یک نقاشی با کیفیت باید از مرحله دیوار چینی وسواس داشته باشید و نه اینکه تمام وسواستان را برای مرحله آخر ذخیره کنید.

اگر تامین کننده رنگ برای نقاشی ساختمان بر عهده خود نقاش است توجه کنید که رنگ صاف استفاده گردد. به این ترتیبکه اگر نقاش ساختمان از رنگ های باقی مانده از پروژه های قبلی نقاشی ساختمان برای شما استفاده میکند الزامی است رنگ را صاف کند زیرا رنگ به مرور زمان و در مجاورت با هوا رویه بسته و در نتیجه ناخالصی هایی در آن به وجود می آید

در پایان لازم به ذکر است که از نظر نقاشان با تجربه : کار مهمترین تبلیغ است. این مطلب صرفا تمهیداتی برای داشتن کاری با کیفیت (که حق هر مشتری است) میباشد.

آماده سازی خانه برای نقاشی ساختمان؟

اسباب و وسایل منزل را با نظم در گوشه ای اتاق بچینید و آنها را با لایه ای پلاستیکی خوب بپوشانید
لوسترها و وسایل تزئینی را داخل جعبه های به اندازه خود بگدارید وگرنه دور شاخه های آنها را با پارچه یا روزنامه بپیچید و در آخر با یک ملافه بغچه مانند آنها را ببندید
تمام صفحات کلید برق را باز کنید و همه سوکت ها و سوئیچ ها را با نوارچسب های کاغذی مخصوص مطابق آنچه در فیلم بالا میبینید بپوشانید
دستگیره های درها را با نوارچسب های بپوشانید
کف را با لفاف های پلاستیکی برای جلوگیری از سرایت رنگ روی زمین پوشش دهید

پوشش وسایل در نقاشی ساختمان
عکس 8 : پوشش وسایل در نقاشی ساختمان

نکات مهم در حین نطارت بر نقاش ساختمان؟

در حین نقاشی ساختمان موارد زیر را بدانید و در صورت لزوم چک کنید.

 • کلیه قسمت های کج و فرورفته یا نقاطی که در اثر ضربه بر روی دیوار بوده است باید با گچ و یا بتونه پر گردد و نقاش ساختمان باید هر گونه اختلاف سطح را با سمباده صاف و یکنواخت کنید. حتما بستر مناسب برای رنگ آمیزی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید بستر مناسبی صورت پذیرفته است.
 • رنگ خیس دوپرده روشن تر از خشک شده همان رنگ است. این بدان معنا است که رنگ نهایی شما تا اتاتمام خشک شدن قابل بررسی نیست .
 • اصولا نقاشی ساختمان از سقف آغاز می گردد.
 • هنگامی که دمای هوا خیلی گرم است، به هیچ وجه اقدام به نقاشی ساختمان نشود. اگر خیلی عجله دارید برای اینکار، بهتر است زمانی که آفتاب نیست یا دمای هوا خنک تر است، اقدام به نقاشی کنید
 • برروی سطوحی که در معرض مستقیم نور آفتاب قرار دارند، رنگ نکنید
 • گچ کاری کشته (گچ مرده) سطح رنگ آمیزی شده باعث پوسته شدن آن می شود؛ زیرا گچ های کشته پایدار نبوده بعد از گذشت مدتی خشک و سفت می شوند و در نتیجه رگه هایی در دیوار ایجاد می شود.
 • استفاده از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی سطوحی که قبلا با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی شده اند نیز باعث پوسته شدن رنگ در نقاشی می شود.
 • خیس بودن، رطوبت و نم داشتن سطح رنگ آمیزی در نقاشی ساختمان؛ یکی از دلایل پوسته شدن رنگ ساختمان است که دلیل این رطوبت می تواند ناشی از نشت آب به دلایل مختلف یا بخاطر بنائی و ... باشد.
 • راز رنگ آمیزی تمیز و معلوم نشدن خطوط قلم مو؛ رقیق کردن رنگ است. رقیق کردن رنگ دو مزیت دارد. اول اینکه سرعت خشک شدن رنگ را کم میکند و به شما فرصت بیشتری برای اصلاح کار میدهد
ویدیو1 : فیلم آموزشی نحوه پوشش وسایل در نقاشی ساختمان
این قسمت مربوط به کسانی است که کد بازدید رایگان دارد یا در قرعه کشی خرید ممبر تلگرام buy telegram members برنده شده اند.